O NAS

SZKOŁA TAŃCA KATARZYNY KAŁUZIAK w SIERADZU

jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą nauczyć się tańczyć bądź odświeżyć dawne umiejętności. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem, by nauczyć naszych kursantów nie tylko odpowiednich kroków, ale także odczuwania przyjemności związanej z wyrażaniem siebie poprzez taniec. Nasz zespół z entuzjazmem podchodzi do nauczania i cieszy się na czas spędzony z Wami podczas zajęć. Nasza oferta jest skierowana zarówno do starszych jak i młodszych uczestników, niezależnie od poziomu zaawansowania.

INSTRUKTORZE

Poznaj nasz zespół

Katarzyna Kałuziak

O mnie

Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach tanecznych. Jej rodzice przez wiele lat z ogromnym zapałem kultywowali taneczne tradycje Ziemi Sieradzkiej.

Od dziecka uwielbiała muzykę i taniec. Chciała realizować swoje marzenia i żyć z pasją, dlatego wybrała naukę na kierunku tanecznym Państwowego Studium Kulturalno – Oświatowego i Bibliotekarskiego w Ciechanowie. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła swoją pierwszą pracę jako nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sieradzu, gdzie prowadziła zajęcia tańca towarzyskiego, ludowego, rytmikę i aerobik.

W 1992 roku otworzyła pierwszą w Sieradzu i okolicy Prywatną Szkołę Tańca.

Ukończyła zarządzanie i marketing na kierunku Zdrowia Publicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi im. gen. dyw. B. Szareckiego, a także studia podyplomowe z zakresu Wychowania Fizycznego dla Nauczycieli na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Przygotowanie Pedagogiczne w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Sieradzu.

Swoje umiejętności taneczne pogłębiała szkoląc się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów i choreografów, m.in. w Poznaniu, pod kierunkiem Michała Zduna , jak również nauczycieli z Królewskiej Szkoły Tańca z Anglii.

Była tancerką, a póżniej również choreografem Zespołu Pieśni i Tańca “Sieradzanie”, z ktorym koncertowała m.in. we Wloszech, Danii, Macedonii, Turcji, Słowenii i Tadżykistanie.

Od wielu lat współpracuje z sieradzkimi szkołami średnimi tworząc układy polonezów studniówkowych.

Przygotowała dziesiątki par młodych do pierwszego tańca weselnego.

Artur Kozuń

O mnie

Swoją edukację taneczną rozpoczął jako 10-latek w Szkole Tańca Katarzyny Kałuziak i w jej barwach wywalczył swoją pierwszą klasę taneczną.

Jest Mistrzem Okręgu Łódzkiego i Śląskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, Finalistą Mistrzostw Polski, Tancerzem klasy międzynarodowej S.

Reprezentował nasz Kraj na turniejch w Anglii, Hiszpanii, Litwie i wielu innych krajach Europy.

Kamila Wierzyńska

O mnie

Wraz z Arturem Kozuniem tworzą parę międzynarodowej klasy tanecznej “S”. Są Mistrzami Okręgu Łódzkiego oraz Finalistami Mistrzostw Polski.

Radosław Klimecki

O mnie

tancerz, pedagog, choreograf. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, ze specjalizacją: Choreografia i Techniki Tańca.  Przez wiele lat związany z turniejową formą tańca towarzyskiego. Obecnie zajmuje się takimi dziedzinami jak: taniec współczesny, techniki ruchu, kontakt-improwizacja. Prowadzi warsztaty i tworzy choreografie na terenie całego kraju. Jako tancerz współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz zespołem Pracownia Fizyczna. Od 7 lat choreograf Harcerskiego Zespołu Artystycznego Krajki.

Marcin Bugajewski

O mnie

Jest niezwykle aktywnym, wysportowanym i wszechstronnym zawodnikiem i trenerem, a co najważniejsze, jeśli się za coś weźmie, osiąga szczyty.

Od 7 roku życia trenował biegi przełajowe. Zajął 2 miejsce w makroregionie wielkopolskim w biegu na dystansie 1000 metrów młodzików.

Gdy miał 13 lat, zaczął przygodę z Tae Kwon Do. Trenował w SPORT STUDIO LEE pod okiem Soo Kwang Lee, 8 Dan Taekwondo, a po 6 latach otrzymał czerwony pas.

Od 18 roku życia  do dziś zajmuje się Trialem Rowerowym i Motocyklowym.

Od 1999 roku trenuje Capoeire. Nadano mu imię Santo .Posiada stopień Instrutor .  Był jednym z trzech założycieli Capoeira Abada w Polsce. Obecnie grupa, do której należy to Capoeira Brasil.

Od 2002 roku zajmuje się też Brazylijskim Jiu Jitsu.Posiada Niebieski pas Luta-Livre i Brązowy w Brazylijskim Jiu Jitsu .

Małgorzata Wilczyńska

O mnie

Z wykształcenia lekarz, arteterapeuta i manager. Absolwentka Łódzkiej Akademii Medycznej oraz Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki, Szkoły Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy a także Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, Wydziału Arteterapii.

Tancerka, instruktorka tańców: flamenco, tańców orientalnych (arabskiego tańca brzucha i indyjskiego tańca hinduskiego Bharata Natyam oraz Bollywood) a także stepowania musicalowego oraz tańca hawajskiego.

Naukę flamenco pobierała u mistrzów: w słynnej szkole Manolo Marin u Michaela Bentanzos, a także u Alicii Marquez, Ursuli Lopez, Carmen Segura, Yolandy Atalaya, Ester Velez, Juana Polvillo, Miguela Vargasa, Teo Barea Muňioz, Noelii Sabarea; w technice tańca brzucha kształciła się m.in. u Orit Maftsir, Mariny Oganian; stepowania musicalowego uczyła się poza polską szkołą „Tap & Jazz Dance” głównie u źródła, czyli w prestiżowych szkołach NY: Broadway Dance Center oraz Step.

Wizażystka i stylistka, fotomodelka i modelka z wieloletnim doświadczeniem, współpracująca m.in. z agencjami Art Models i Moda Forte. Choreograf pokazów mody (do m.in. Wyborów Miss Polonia, Święta Łodzi i Święta Pabianic) i innych form scenicznych (m.in. do spektakli „Korzenie Flamenco”, „Metamorfozy Flamenco”, „Flamenco jest poezją”, „Flamencomedia”, „Fiesta del Toro, czyli bycza sprawa”, „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Federico?, „Viva Dance – Baile Flamenco”, „Viva España Ole!”).

Była współzałożycielką Studia Tańca i Kreacji “Pret-a-vision” oraz właścicielką Agencji Artystycznej “Viva Dance” oraz dyrektorem Ośrodka Kultury „Karolew” w Łodzi. Obecnie kreatorka Inicjatywy Artystycznej Małgorzaty Wilczyńskiej „Viva Dance”.

Pomysłodawczyni i organizatorka corocznego Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej „Viva Flamenco” w Łodzi. Jej projektem autorskim jest także Międzynarodowy Festiwal Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych „Carnavalia”.

Paweł Sośnicki

O mnie

Jest człowiekiem o dużej wrażliwości i świadomości ciała i ruchu tanecznego. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 10 lat kiedy zobaczył pierwszy teledysk, w którym b-boye kręcili się na głowach i “łamali swoje ruchy” w rytm muzyki. Można powiedzieć, że wychował się w rytmie hip-hop, trenując figury break dance i tańcząc z wrodzonym talentem electric boogie. W 1993 roku na ogólnopolskim turnieju tańca zajął I miejsce w ulubionej technice czyli electric boogie, a w dwa lata później II miejsce w kategorii hip-hop. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazywał młodszym kolegom, sam zaś postanowił poszerzać horyzonty i rozwijać się tanecznie poprzez poznawanie różnych technik tanecznych. Budował swoją kreatywność poznając taniec towarzyski, taniec współczesny, jazz, modern jazz, brał lekcje stepowania i przeżył fascynacje tanecznej ekspresji do muzyki techno. Od zawsze miał potrzebę tworzenia. Wymyślał więc układy taneczne, ale również próbował sił w pisaniu tekstów, beatboxie czy tworzeniu muzyki.

Pracę w zakresie prowadzenia nauki tańca dzieci i młodzieży rozpoczął w 1995 roku i z powodzeniem kontynuuje ją do chwili obecnej. W trakcie wieloletniej pracy Paweł wykazywał sie sumiennością i zaangażowaniem zarówno jako dobry nauczyciel i wychowawca i jako tancerz, choreograf oraz współtwórca realizowanych projektów.

Paweł jest godny polecenia ponieważ gwarantuje dobrą pozytywną atmosferę oraz profesjonalną realizację zadań.

Marta Jackowska

O mnie

Od dziecka towarzyszy jej sport, różne jego formy i rodzaje. Taniec, fitness, gimnastyka, jazda na rowerze, pływanie, karate i narciarstwo. Kontynuacją sportowego stylu życia były studia. Ukończyła Pedagogikę Kultury Fizycznej i Zdrowotnej na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwerstetu Łódzkiego. Ukończyła również Edukację początkową w zakresie przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, gdyż kocha pracę z dziećmi. Pragnie przekazywać im swoją wiedzę oraz zarazić je pasją sportu i wszelkiego rodzaju

Jerzy Błaszczyński

O mnie

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi i Studium Pedagogicznego przy Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Łodzi. Posiada kwalifikacje do wykonywania pracy instruktora muzyki.

Długoletni nauczyciel muzyki w Szkołach Podstawowych we Wróblewie i w Wągłczewie Przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel w Sieradzkim Towarzystwie Muzycznym. Zatrudniony był również przez Urząd Gminy we Wróblewie w charakterze instruktora dziecięcego zespołu instrumentalnego, a także jako instruktor zajęć muzycznych w świetlicach środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu i jako wolontariusz w świetlicy „Iskierka” przy Parafii NSJ w Sieradzu. Posiada też doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Indywidualni uczniowie, zespoły wokalno-instrumentalne, a zwłaszcza zespoły instrumentalne prowadzone przez Jerzego Błaszczyńskiego w szkołach, przy UG we Wróblewie i w Ognisku Muzycznym przy STM odnosiły liczne sukcesy na szczeblu wojewódzkim zdobywając główne nagrody i wyróżnienia w przeglądach kulturalnych szkół i ognisk muzycznych.

Za osiągnięcia w pracy zawodowej Jerzy Błaszczyński posiada na swoim koncie nagrody dyrektorów szkół, Dyrektora Biura STM, Komendanta ZHP Hufiec Sieradz-Teren, Naczelnika (Wójta) Gminy Wróblew, Wojewody Sieradzkiego, Kuratora Oświaty i Wychowania w Sieradzu.

Marta Szenk

O mnie

Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w szkole podstawowej, uczęszczając na zajęcia w Miejskim Domu Kultury. Następnie swoich sił próbowała również podczas nauki tańca towarzyskiego. Przez większość swojego życia jeździła wyczynowo konno, ale to nie jedyna dziedzina sportu, której próbowała. Nagminnie odwiedzała siłownie jak również basen dla wzmocnienia siły i mięśni. Taniec jest dla niej możliwoscią wyrażania własnych emocji, który pozwala oderwać nas od życia codziennego. Szukając nowych wrażeń postanowiła spróbować swoich możliwości w pole dance. Szybko okazało się, że styl ten umożliwia poznanie własnego ciała, pokonuje wszelkie bariery a co najważniejsze gwarantuje świetną zabawę. Stawia przede wszystkim na siłę, która pozwala nam robić rzeczy niemożliwe:) Na zajęciach gwarantuje przyjazną atmosferę, dobrą zabawe oraz szybkie postępy na rurce.

Piotr Chojnacki aka Bboy Chojas.

O mnie

To młody, aktywny, zabawny, wymagajacy od siebie jaki i od swoich kursantow dużej  wytrwalosci w tancu, tworzacy pozytywna aure na swoich zajeciach, cechujacy sie duza cierpliwoscia w tym co robi, specjalizujący się w wielu stylach tanecznych tancerz, bboy a zarazem instruktor tańca street dance, czynnie biorący udział w wielu prestiżowych konkursach,turniejach i warsztatach tanecznych z których czerpie dużą inspirację do tańca i prowadzenia zajec. Na swoich zajeciach gwarantuje 100% dobrego warsztatu z poszczegolnych technik tanca street dance, 100% dobrej zabawy i 100% zadowolenia z wysilku jaki wyciska z siebie i kursantow, gwarantujac sobie tym zadowalajacy koncowy efekt swojej pracy i  usmiechniete twarze swoich kursantow ktorzy z zajec na zajecia staja sie coraz lepszymi tancerzami.W tańcu jak i w życiu liczy sie dla niego  wytrwałość, cierpliwosc, zaangazowanie i przedewszystkim pozytywna energia na zajęciach którą chce się wymieniać ze swoimi kursantami.

Swoją przygodę ze stylem tańca Break Dance zaczął mając 9 lat. Uczestnik wielu turniejów, konkursów , warsztatów zarówno w Polsce jak i za granicą. Przez kilka dobrych lat udzielał się w zespole tańca nowoczesnego MODEST w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli oraz w grupie “SONIC FORCE z którą  rozwijał swój talent w stylu Break Dance na zawodach i pokazach w różnych miejscach w Polsce, między innymi start na Batlle Of The Year 2006 North East Europe. Tancerz Zduńskowolskiej grupy Hip Hop HUMAN DANCE, BOOGIE MOVES, WYPAS PO SAMPAS , a obecnie członek grupy JAMMIN CREW,  Specjalizuje się nie tylko w Break Dance ale również w takich technikach tanecznych jak hip hop, locking czy house. Szkoli pod swoim okiem grupy dzieci i młodzieży. Jego celem na dziś jest przekazanie młodemu pokoleniu jak można z tańca wycisnąć jeszcze więcej,  oraz świetnie się bawić i robić z tego sztukę!!!

Piotrek Prowadzi też zajęcia w:

Sieradz 
wtorek 15.30 szkola nr 10 – podstawowka  , 17.00 ul.polna 6 ,od 6 lat +
sroda  13.25 szkola nr 10 – podstawowka , 18.30  ul.polna 6 – gimnazjum +
Burzenin – dom kultury
Sroda 16.00 – 6+ , 17.00 – podstawówka
Słomków Mokry – szkoła podstawowa
Czwartek 14.25 podstawówka
Widawa 
Czwartek 16.00 dzieci 6+ . 17.00 podstawówka. 18.00 gimnazjum + .
Rzechta
Piatek 12.30 6+, 13.30 podstawówka
Brzeźno
Piatek 14.45 podstawówka

Switłana Basyrowa – Potargowicz

O mnie

Absolwentka Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. Waganowej w Petersburgu, gdzie uzyskała dyplom artysta baletu – z wyróżnieniem, a następnie dyplom pedagog – repetytor, również z wyróżnieniem.

Podczas swojej kariery tanecznej była m.in. solistką baletu w Teatrze Opery i Baletu w Ufie (Baszkiria), skąd pochodzi.

Obecnie uczy w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi oraz w Niepublicznej Szkole Baletowej w Łodzi. Prowadzi warsztaty tańca klasycznego m.in. w OSB w Łodzi oraz w Prywatnej Szkole Baletowej w Helsinkach.

W 2003 roku otrzymała Dyplom Ministra Kultury. W 2006 r. Podziękowanie od Konsula Honorowego Republiki Austrii. Nagrodę Dyrektora Szkoły OSB w Łodzi w 2006, 2007 i 2008 r. Dyplom uznania Dyrektora OSB w Łodzi w 2006 r. Medal uznania w Niepublicznej Szkole Baletowej w Łodzi w 2012 r.

Jest doskonałym fachowcem, a jednocześnie niezwykle wrażliwą i ciepłą osobą. Ma wspaniałe podejście do dzieci.

Jakub Kania

O mnie

Pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie. wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego – TANGOŁÓDŹ. Uczeń najznamienitszych tancerzy i interpretatorów tanga na świecie takich jak Javier Rodriguez czy Julio Balmaceda. Swój warsztat doskonalił także w Argentynie i Urugwaju. Jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon w Łodzi. Tango to jego pasja, przygoda i spotkanie z przyjaciółmi i nieznajomymi na milondze. Tango tańczone by wyrazić muzykę i siebie. tango radości i wolności, szacunku dla muzyki, przestrzeni i innych tańczących. Żywe i autentyczne. Tańczone dla siebie i dla partnera.

Agata Sońda

O mnie

Związana z tańcem od najmłodszych lat. Już jako 9-latka rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Tańczyła na deskach Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego, Teatru im. Jaracza w Łodzi. Występowała w spektaklach znanego choreografa Giorgia Madi. W 2008 r. reprezentowała Szkołę na ogólnopolskim spotkaniu konkursowym najmłodszych tancerzy. Szkoliła się pod okiem wybitnych tancerzy i pedagogów tańca takich jak: Swietłana Basyrowa – Potargowicz, Rosa Olimpia czy Wiesław Dudek.Pasjonuje ją balet, taniec współczesny oraz ludowy