O NAS

SZKOŁA TAŃCA KATARZYNY KAŁUZIAK w SIERADZU

jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą nauczyć się tańczyć bądź odświeżyć dawne umiejętności. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem, by nauczyć naszych kursantów nie tylko odpowiednich kroków, ale także odczuwania przyjemności związanej z wyrażaniem siebie poprzez taniec. Nasz zespół z entuzjazmem podchodzi do nauczania i cieszy się na czas spędzony z Wami podczas zajęć. Nasza oferta jest skierowana zarówno do starszych jak i młodszych uczestników, niezależnie od poziomu zaawansowania.

INSTRUKTORZY

Poznaj nasz zespół

Katarzyna Kałuziak

O mnie

Pochodzi z rodziny o bogatych tradycjach tanecznych. Jej rodzice przez wiele lat z ogromnym zapałem kultywowali taneczne tradycje Ziemi Sieradzkiej.

Od dziecka uwielbiała muzykę i taniec. Chciała realizować swoje marzenia i żyć z pasją, dlatego wybrała naukę na kierunku tanecznym Państwowego Studium Kulturalno – Oświatowego i Bibliotekarskiego w Ciechanowie. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła swoją pierwszą pracę jako nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Sieradzu, gdzie prowadziła zajęcia tańca towarzyskiego, ludowego, rytmikę i aerobik.

W 1992 roku otworzyła pierwszą w Sieradzu i okolicy Prywatną Szkołę Tańca.

Ukończyła zarządzanie i marketing na kierunku Zdrowia Publicznego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi im. gen. dyw. B. Szareckiego, a także studia podyplomowe z zakresu Wychowania Fizycznego dla Nauczycieli na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Przygotowanie Pedagogiczne w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Sieradzu.

Swoje umiejętności taneczne pogłębiała szkoląc się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów i choreografów, m.in. w Poznaniu, pod kierunkiem Michała Zduna , jak również nauczycieli z Królewskiej Szkoły Tańca z Anglii.

Była tancerką, a póżniej również choreografem Zespołu Pieśni i Tańca “Sieradzanie”, z ktorym koncertowała m.in. we Wloszech, Danii, Macedonii, Turcji, Słowenii i Tadżykistanie.

Od wielu lat współpracuje z sieradzkimi szkołami średnimi tworząc układy polonezów studniówkowych.

Przygotowała dziesiątki par młodych do pierwszego tańca weselnego.

Artur Kozuń

O mnie

Swoją edukację taneczną rozpoczął jako 10-latek w Szkole Tańca Katarzyny Kałuziak i w jej barwach wywalczył swoją pierwszą klasę taneczną.

Jest Mistrzem Okręgu Łódzkiego i Śląskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, Finalistą Mistrzostw Polski, Tancerzem klasy międzynarodowej S.

Reprezentował nasz Kraj na turniejch w Anglii, Hiszpanii, Litwie i wielu innych krajach Europy.

Kinga Chojnacka

O mnie

Swoją przygodę z tańem rozpoczęłam w wieku przedszkolnym uczęszczając do zespołu estradowego „Sezamki”. Jako dziecko brałam udział w licznych występach i pokazach.

Przez lata uczęszczałam Od 2002 roku uczęszczałam na zajęcia do Cube Dance Academy szkoląc się w takich technikach jak: hip-hop, modern jazz, show dance, new style.

W 2004 roku uczęszczałam na zajęcia do zespołu tańca „Fleks”, gdzie uczyłam się podstaw baletu. Od 2006 roku byłam członkinią zespołu „Frick”, gdzie miałam okazje nauczyć się podstaw stylu modern jazz, a także zdobyłam doświadczenie sceniczne dzięki licznym pokazom i konkursom tanecznym. W następnych latach miałam okazję pobierać lekcje u różnych choreografów i smakować każdego stylu co pozwoliło mi być wszechstronną tancerką

  • latach 2008-2014 uczęszczałam na zajęcia z dancehall’u w szkole tańca Lilla House, Family Dance

Center, a także Urban Dance Zone. Brałam udziały w pokazach tanecznych na zaskoczenie sezonów tanecznych w szkole tańca Lilla House oraz Urban Dance Zone. Dzięki czemu odnalazłam styl w, którym odnajduję się najlepiej. Od tego momentu zaczęłam brać udział w różnych warsztatach z dancehall’u u choreografów, specjalizujących się w tym stylu. Miedzy innymi: Agnieszka Jarosioska, Joanna Gułą, Weroniką Otrębską, Martyną Kozłowską, Mariuszem Crovid’em, Małgorzatą Kasioską.

Od 2011 roku prowadzę zajęcia taneczno-ruchowe z dziećmi. To doświadczenie wykształciło u mnie umiejętność współpracy z dziećmi, a także takie cechy jak cierpliwość, pewność siebie, stanowczość. Dzięki tym zajęciom odkryłam, że współpraca z dziećmi sprawia mi największa przyjemność, taniec z dziećmi pozwala mi być sobą.

To doświadczenie nauczyło mnie pracy z różnorodną młodzieżą, wyrobienie u siebie takich umiejętności jak: wzbudzanie respektu, tolerancja, kreatywność, dyscyplina, połączenia zabawy z nauka. Nauczyłam się także, iż każde dziecko ma w sobie coś niesamowitego. Energia i szczerość jakie mają w sobie dzieci czynią mnie lepszym człowiekiem każdego dnia Od roku 2014 prowadziłam zajęcia tańca Street Dance w szkole tańca Urban Dance Zone. Prowadziłam tam zajęcia z dziećmi w wieku 10-13, 14-17 oraz m pod opieką miałam formacje dziecięcą Urban Kids.

Od roku 2013 byłam tancerką grupy tanecznej Beyond Limitz.

Moje zajęcia charakteryzują się niesamowitą energią i zabawnymi choreografiami z elementami techniki dancehall. Łączenie zabawy z nauką tańca, sprawia niezwykłą frajdę moim kursantom i chętnie wracają na zajęcia.

Marta Szenk

O mnie

Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w szkole podstawowej, uczęszczając na zajęcia w Miejskim Domu Kultury. Następnie swoich sił próbowała również podczas nauki tańca towarzyskiego. Przez większość swojego życia jeździła wyczynowo konno, ale to nie jedyna dziedzina sportu, której próbowała. Nagminnie odwiedzała siłownie jak również basen dla wzmocnienia siły i mięśni. Taniec jest dla niej możliwoscią wyrażania własnych emocji, który pozwala oderwać nas od życia codziennego. Szukając nowych wrażeń postanowiła spróbować swoich możliwości w pole dance. Szybko okazało się, że styl ten umożliwia poznanie własnego ciała, pokonuje wszelkie bariery a co najważniejsze gwarantuje świetną zabawę. Stawia przede wszystkim na siłę, która pozwala nam robić rzeczy niemożliwe:) Na zajęciach gwarantuje przyjazną atmosferę, dobrą zabawe oraz szybkie postępy na rurce.

Swietłana Basyrowa – Potargowicz

O mnie

Absolwentka Akademii Baletu Rosyjskiego im. A. Waganowej w Petersburgu, gdzie uzyskała dyplom artysta baletu – z wyróżnieniem, a następnie dyplom pedagog – repetytor, również z wyróżnieniem.

Podczas swojej kariery tanecznej była m.in. solistką baletu w Teatrze Opery i Baletu w Ufie (Baszkiria), skąd pochodzi.

Obecnie uczy w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Łodzi oraz w Niepublicznej Szkole Baletowej w Łodzi. Prowadzi warsztaty tańca klasycznego m.in. w OSB w Łodzi oraz w Prywatnej Szkole Baletowej w Helsinkach.

W 2003 roku otrzymała Dyplom Ministra Kultury. W 2006 r. Podziękowanie od Konsula Honorowego Republiki Austrii. Nagrodę Dyrektora Szkoły OSB w Łodzi w 2006, 2007 i 2008 r. Dyplom uznania Dyrektora OSB w Łodzi w 2006 r. Medal uznania w Niepublicznej Szkole Baletowej w Łodzi w 2012 r.

Jest doskonałym fachowcem, a jednocześnie niezwykle wrażliwą i ciepłą osobą. Ma wspaniałe podejście do dzieci.

Jakub Kania

O mnie

Pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie. wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego – TANGOŁÓDŹ. Uczeń najznamienitszych tancerzy i interpretatorów tanga na świecie takich jak Javier Rodriguez czy Julio Balmaceda. Swój warsztat doskonalił także w Argentynie i Urugwaju. Jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon w Łodzi. Tango to jego pasja, przygoda i spotkanie z przyjaciółmi i nieznajomymi na milondze. Tango tańczone by wyrazić muzykę i siebie. tango radości i wolności, szacunku dla muzyki, przestrzeni i innych tańczących. Żywe i autentyczne. Tańczone dla siebie i dla partnera.

Magdalena Grzechnik

O mnie

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na wydziale Pedagogiczno- Artystycznym w Kaliszu, kierunek muzyka estradowa. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kierunek emisja głosu oraz Akademię Pedagogiki Specjalnej na kierunku logopedia i pragmatyka komunikacyjna.

Do dnia dzisiejszego kształci się wokalnie poznając różne techniki, uczestniczy w seminariach oraz szkoleniach związanych z mową i śpiewaniem.

Koncertuje w Polsce z projektami solowymi oraz chórem uwielbienia Nie-botak.

Paweł Kułaga

O mnie

Pierwszy łodzianin tańczący tango argentyńskie. wspólnie z Małgorzatą Chojnacką – założyciel największego w Łodzi i jednego z najprężniejszych w Polsce ośrodków kultury tanga argentyńskiego – TANGOŁÓDŹ. Uczeń najznamienitszych tancerzy i interpretatorów tanga na świecie takich jak Javier Rodriguez czy Julio Balmaceda. Swój warsztat doskonalił także w Argentynie i Urugwaju. Jest pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Tango Salon w Łodzi. Tango to jego pasja, przygoda i spotkanie z przyjaciółmi i nieznajomymi na milondze. Tango tańczone by wyrazić muzykę i siebie. tango radości i wolności, szacunku dla muzyki, przestrzeni i innych tańczących. Żywe i autentyczne. Tańczone dla siebie i dla partnera.

O mnie

Paweł Kulaga –wszechstronny tancerz i dyplomowany instruktor tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 16 lat w swoim rodzinnym miasteczku, zaczynając od technik street dance’u, który trenował przez wiele lat, z wypiekami na twarzy śledząc teledyski Michaela Jacksona. W wieku 18 lat przeprowadził się do Krakowa, gdzie poznawał przeróżne formy tańca, od hip hopu przez taniec współczesny, aż po klasykę. W wieku 20 lat miał okazję szkolić się pod okiem najlepszych w Debbie Reynolds Studio w Los Angeles, czy w nowojorskim Broadaway Dance Center. Szkolił się ponadto w londyńskim Pineapple Studio czy DanceWorks. Tańczył m in na deskach Teatru Aoia czy Teatru Nowego w Łodzi. Miał okazję tańczyć podczas eventow Desperados Wild Spots w Krakowie, Miss Polski Ziemi Łódzkiej, czy Miasto Kobiet Od niespełna roku mieszka w Łodzi, gdzie rozwija swoją kolejną pasję, jaką jest pole dance. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, oraz pracuje w charakterze instruktora w szkole tańca Urban Dance Zone w Łodzi oraz Black Lips Pole Dance Studio. Kocha pracę z dziećmi i młodzieżą, a jego zajęcia dadzą powiew świeżości oraz niesamowitą energię!

O mnie

Swoją przygodę z taocem rozpoczęłam w wieku przedszkolnym uczęszczając do zespołu estradowego „Sezamki”. Jako dziecko brałam udział w licznych występach i pokazach.

Przez lata uczęszczałam Od 2002 roku uczęszczałam na zajęcia do Cube Dance Academy szkoląc się w takich technikach jak: hip-hop, modern jazz, show dance, new style.

W 2004 roku uczęszczałam na zajęcia do zespołu taoca „Fleks”, gdzie uczyłam się podstaw baletu. Od 2006 roku byłam członkinia zespołu „Frick”, gdzie miałam okazje nauczyd się podstaw stylu modern jazz, a także zdobyłam doświadczenie sceniczne dzięki licznym pokazom i konkursom tanecznym. W następnych latach miałam okazję pobierad lekcje u różnych choreografów i smakowad każdego stylu co pozwolilo mi byd wszechstronną tancerką.

  • latach 2008-2014 uczęszczałam na zajęcia z dancehall’u w szkole taoca Lilla House, Family Dance

Center, a także Urban Dance Zone. Brałam udziały w pokazach tanecznych na zakooczenie sezonów tanecznych w szkole taoca Lilla House oraz Urban Dance Zone. Dzięki czemu odnalazłam styl w, którym odnajduję się najlepiej. Od tego momentu zaczęłam brad udział w różnych warsztatach z dancehall’u u choreografów, specjalizujących się w tym stylu. Miedzy innymi: Agnieszka Jarosioska, Joanna Gułą, Weroniką Otrębską, Martyną Kozłowską, Mariuszem Crovid’em, Małgorzatą Kasioską.

Od 2011 roku prowadzę zajęcia taneczno-ruchowe z dziećmi. To doświadczenie wykształciło u mnie umiejętność współpracy z dziećmi, a także takie cechy jak cierpliwość, pewność siebie, stanowczość. Dzięki tym zajęciom odkryłam, że współpraca z dziećmi sprawia mi największą przyjemność, taniec z dziećmi pozwala mi być sobą.

To doświadczenie nauczyło mnie pracy z różnorodną młodzieżą, wyrobienie u siebie takich umiejętności jak: wzbudzanie respektu, tolerancja, kreatywność, dyscyplina, połączenia zabawy z nauka. Nauczyłam się także, iż każde dziecko ma w sobie coś niesamowitego. Energia i szczerość jakie mają w sobie dzieci czynią mnie lepszym człowiekiem każdego dnia Od roku 2014 prowadziłam zajęcia tańca Street Dance w szkole tańca Urban Dance Zone. Prowadziłam tam zajęcia z dziećmi w wieku 10-13, 14-17 oraz m pod opieką miałam formacje dziecięcą Urban Kids.

Od roku 2013 byłam tancerką grupy tanecznej Beyond Limitz.

Moje zajęcia charakteryzują się niesamowitą energią i zabawnymi choreografiami z elementami techniki dancehall. Łączenie zabawy z nauką tańca, sprawia niezwykłą frajdę moim kursantom i chętnie wracają na zajęcia.