Pierwsze BRAZYLIJSKIE DNI w Sieradzu mamy już za sobą!

Pierwsze dźwięki bębnów zaczarowały naszych uczestników. Już po kilku chwilach chwycili za instrumenty i wciągnęli się w ten świat. Prowadzący zajęcia Wojtek Lewandowski przywiózł ze sobą niezwykłe bębny. Część z nich kupił, a część zrobił sam. Zaprezentował uczestnikom zajęć w jaki sposób na nich grać i opowiedział ich historię. Po krótkim wstępie Prowadzący zaprosił do wspólnego grania. Każdy z uczestników mógł spróbować zagrać na każdym instrumencie. Prowadzący uczył, podpowiadał, wybijał rytm i zachęcał do prób. Gdy uczestnicy oswoili się z dźwiękami bębnów, wspólnie z Prowadzącym wybijali pierwsze rytmy.

 

 

Uczestnicy zajęć Jiu – Jitsu od razu przeszli do konkretów. Rozgrzewkę rozpoczeli już w “parterze” i tam kontynuowali trening. Prowadzący Marcin Bugajewski pokazał jak bronić się przed przeciwnikiem, który może być większy i silniejszy od nas samych – wystarczy technika, spryt i zwinność, aby poradzić sobie z wrogiem. Zaproponował również różne formy ataku w postaci dźwigni, duszenia i rzutów.

 

 

Marcin Bugajewski przywiózł oryginalne instrumenty do Capoeiry, nadające rytm zawodnikom. Prowadzący zaprezentował na czym polega walka w tym stylu, zaprezentował muzykę i sposób gry na instrumentach.

 

 

Aby obejrzeć fotorelację zapraszamy do galerii.

 

 

Już teraz planujemy kolejny weekend w BRAZYLIJSKIM STYLU i już teraz wszystkich zapraszamy! Liczymy na coraz większe zainteresowanie i coraz liczniejsze uczestnictwo Sieradzan.

 

 

 

 

Siedziba Szkoły Tańca znajduje się w Sieradzu, ul. Polna 6, tel.: 603 772231

 

 

 

Prowadzimy nabór do:

 

KLUBU TAŃCA TOWARZYSKIEGO

Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych /dzieci, młodzież i dorośli/. Ich celem jest przygotowanie par do udziału w turniejach tanecznych. Zajęcia prowadzą tancerze klasy międzynarodowej, Mistrzowie Okręgu Łódzkiego i Śląskiego, Finaliści Mistrzostw Polski w Sportowym Tańcu Towarzyskim: Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu + practis.

 

ZESPOŁU TAŃCA DAWNEGO

Zajęcia przeznaczone zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, równiwż seniorów. Jest to miejsce dla pasjonatów tańca oraz kultury minionych epok. W repertuarze znajdą sie m. in. tańce epoki średniowiecza, renesansu i baroku, prezentowane w pięknych epokowych strojach. Grupa przygotowana do udziału w pokazach, festiwalach i balach.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

 

GRUPY TANECZNEJ “VIDEOCLIPDANCE”

Grupa pracująca w oparciu o techniki: hip-hop, house, locking, break dance i elektro boogie. Zajęcia prowadzi pan Paweł Sośnicki. Ich głównym celem jest doskonalenie tancerzy w powyższych technikach oraz przygotowanie układów choreograficznych.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

 

ZESPOŁU TANECZNEGO “MALI SIERADZANIE”

Zajęcia przeznaczone dla dzieci. W programie m.in. polskie tańce narodowe, tańce regionu sieradzkiego oraz innych regionów Polski. Grupa przygotowywana do występów na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach oraz do udziału w turniejach tańców narodowych w formie towarzyskiej. Zajęcia prowadzi pani Katarzyna Kałuziak.

Zajęcia odbywają sie dwa razy w tygodniu.

 

ZESPOŁU WOKALNO-INSTRUMENTALNEGO

Na tych zajęciach dzieci uczą się śpiewu oraz gry na instrumentach perkusujnych. Prowadzi je wykwalifikowany, doświadczony pedagog pan Jerzy Błaszczyński.

Zajęcia odbywają sie dwa razy w tygodniu.

 

Dodatkowe informacje uzyskają Państwo pod numerem tel. 603 772231 lub osobiście w siedzibie Szkoły Tańca w Sieradzu przy ul. Polnej 6,

od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00.